گالری تصاویر سومین جشنواره و جایزه همایون خرّم

Home-گالری-گالری تصاویر-سومین جشنواره
image
گالری تصاویر

سومین جشنواره و جایزه همایون خرّم

به نام خالق زیبایی­ها

 

بی شک هنر موسیقی از اصیل‌ترین و ارزشمندترین هدایای الهی است که در درون انسان‌ها به امانت گذاشته شده­است؛ باید قدر آن را دانست و برای تکاملش کوشید.

- ترویج فرهنگ غنی ایران زمین

- ارتقای بینش فرهنگی و هنری و سرمایه فرهنگی جامعه

- توسعه فرهنگ موسیقایی و تشویق کودکان و نوجوانان برای توجه به موسیقی دارای اصالت

- ارایه الگوهای مناسب از هنرمندان اخلاق‌مدار

- کشف استعدادهای جدید و ارایه توانمندی‌های بخش خصوصی برای اجرا و ارایه فعالیت‌های فرهنگی، از مهمترین اهداف جشنواره و جایزه همایون خرّم است.

.

گزارش

سومین جشنواره و جایزه همایون خرّم

- کشف استعدادهای جدید و ارایه توانمندی‌های بخش خصوصی برای اجرا و ارایه فعالیت‌های فرهنگی، از مهمترین اهداف جشنواره و جایزه همایون خرّم است.

این جشنواره در حالی سومین سال زندگی خود را سپری می‌کند که کمتر کسی تصور     می­نمود که گونه موسیقی اصیل ایرانی مبتنی بر آثار اساتید بی بدیلی چون همایون خرّم، علی تجویدی، روح‌ا... خالقی با استقبالی این­چنین در میان هنرآموزان کودک و نوجوان مواجه شود. در این میان بی شک نقش خانواده‌های فرهنگ دوست، معلمین پرتلاش موسیقی، آموزشگاه­های موسیقی و مدارس، انکارناپذیر و قابل تقدیر است.

داوری و قضاوت آثار رسیده آن هم در این رده سنی از با اهمیت­ترین و سخت‌ترین بخش‌های جشنواره­ امسال بود. کیفیت خوب آثار اجرا شده در کنار روح لطیف کودکان و نوجوانان شرکت­کننده و انگیزه فراوان آنان برای رقابت و دیده­شدن از یک طرف، و نقش مهم انتخاب‌های دقیق داوران در جهت­دهی آینده هنری هنرآموزان، از مهمترین ویژگی‌های این جشنواره‌ بوده است.

به هر حال با توجه به ماهیت رقابتی جشنواره‌ و لزوم انتخاب یک یا چند گزینه از میان ده‌ها گزینه، طبیعتاً تعداد زیادی از عزیزانمان در مرحله رقابتی جشنواره حضور نیافتند. اما این امر به هیچ عنوان به منزله نادیده انگاشتن تلاش‌ها و قابلیت‌های آنان نیست و قطعاً با اتکال به خداوند متعال و تلاش بیشتر، جزو بهترین‌های جشنواره­های آتی خواهند بود. به پاس تلاش و حضور ارسال­کنندگان آثار، از سوی موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش برای تک تک آنان با ذکر نام، تقدیرنامه ارسال خواهد شد.

بر اساس داوری مرحله اول که توسط جناب آقایان رضا خرّم، ناصر ایزدی و بردیا صدرنوری و بر روی تصاویر اجراهای رسیده به دبیرخانه جشنواره صورت پذیرفت، در نهایت 70 اجرا و 298 نوازنده و خواننده در قالب 41 اجرای تک­خوانی و تک­نوازی،      13 اجرای همنوازی و همخوانی 2 یا 3 نفره، 15 اجرای گروهی 4 نفره به بالا (2 اجرا از میان اجراهای مدارس) برای شرکت در مرحله رقابتی این جشنواره پذیرفته شدند که در طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 15 و 16 دی ماه 1395 در تالار وحدت تهران به اجرای آثار پرداختند.

هیأت داوران مرحله رقابتی متشکل از جناب آقایان وارطان ساهاکیان، بهداد بابایی، بابک شهرکی، بردیا صدرنوری و سرکار خانم نیلوفر ابراهیمی با دقت فراوان و جلسات متعدد و به ارزیابی کلیه آثار اجرا شده در تالار وحدت پرداختند که در نهایت 18 اجرا متشکل از 50 هنرآموز را به عنوان برگزیده جشنواره و شایسته دریافت تندیس جشنواره در کنار سایر جوایز شناختند. همچنین هیأت داوران، 10 اجرا متشکل از 11 نفر و یک مدرسه ابتدایی را شایسته تقدیر در سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم 3) دانستند. قابل ذکر است که برگزیدگان امسال از شهرهای اصفهان، بروجرد، تنکابن، تهران، رشت، شهر کرد، قم، کرج، کرمان، گچساران، نوشهر می­باشند.

.

دی ان ان