گالری تصاویر نخستین جشنواره و جایزه همایون خرّم

Home-گالری-گالری تصاویر-نخستین جشنواره
image
گالری تصاویر

نخستین جشنواره و جایزه همایون خرّم

طی فراخوانی در ابتدای آذر ماه 1393 از کودکان، نوجوانان و جوانان تا سن 20 سال خواسته شد که یکی از آثار استاد همایون خرّم را به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی یا گروه‌نوازی اجرا و ضمن ثبت نام در سایت موسسه به نشانی www.radnoandish.com تصویری از اجرای خود را به مؤسسه ارایه نمایند. مجموعاً در حدود 70 درخواست به دبیرخانه رسید که پس از دو مرحله بررسی و داوری اولیه، 36 اثر برای اجرا به مرحله رقابتی راه یافتند. مراسم نوای خرّم، نکوداشت و اهدای نخستین جایزه استاد همایون خرّم، طی سه شب در تالار وحدت در روزهای 21 تا 23 دی ماه 1393 برگزار گردید. 

گزارش

گزارش نخستین جشنواره و جایزه همایون خرّم

طی فراخوانی در ابتدای آذر ماه 1393 از کودکان، نوجوانان و جوانان تا سن 20 سال خواسته شد که یکی از آثار استاد همایون خرّم را به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی یا گروه‌نوازی اجرا و ضمن ثبت نام در سایت موسسه به نشانی www.radnoandish.com  تصویری از اجرای خود را به مؤسسه ارایه نمایند. مجموعاً در حدود 70 درخواست به دبیرخانه رسید که پس از دو مرحله بررسی و داوری اولیه، 36 اثر برای اجرا به مرحله رقابتی راه یافتند. مراسم نوای خرّم، نکوداشت و اهدای نخستین جایزه استاد همایون خرّم، طی سه شب در تالار وحدت در روزهای 21 تا 23 دی ماه 1393 برگزار گردید. روزهای 21 و 22 دی ماه به برگزاری بخش‌های رقابتی اختصاص داشت که برگزیدگان مرحله اول در آن به رقابت پرداختند. در پایان بخش‌های رقابتی، به همه شرکت‌کنندگان (74 نفر در قالب 36 گروه) لوح تقدیر به همراه بسته فرهنگی ارزشمندی اهدا شد. مراسم اختتامیه جایزه استاد همایون خرّم در تاریخ 23 دی ماه 1393 در تالار وحدت برگزار گردید که با معرفی برگزیدگان و اهدای جایزه به آنان کار خود را پایان داد. در بخش اول این مراسم بردیا صدرنوری، حسین مظفری، سامان احتشامی و بابک شهرکی قطعاتی از همایون خرم را اجرا کردند. در ادامه این این برنامه برگزیدگان نخستین جایزه استاد همایون خرّم معرفی شدند و به هشت اجرا تندیس نوای خرّم و جوایز نقدی برای هر نفر (14 نفر) اهدا گردید. پایان این مراسم به اجرای محمد اصفهانی اختصاص داشت که این خواننده قطعات پریشان، پیک سحری و ... را به همراه اعضای گروهش اجرا کرد.

فیلم مستند نخستین دوره جشنواره و جایزه همایون خرّم

 

پس از برگزاری نخستین دوره جایزه همایون خرّم، تصمیم گرفته شد تا فیلمی مستند از برگزیدگان نهایی تهیه شود. این فیلم در قالب یک فیلم مستند بلند به معرفی این هشت گروه برگزیده می‌پردازد و به لحاظ فرمی ترکیبی از متریال تصویری که از پیش تصویربرداری و یا عکاسی شده و تصاویر مستندی است که توسط گروه سازنده تولید شده است. فیلم تولیدی، جدا از مصاحبه با برگزیدگان برای تاثیر گذاری و آشنایی بیشتر، به زندگی آنها ورود پیدا کرده لحظات نابی را به فراخور سوژه مورد نظر ثبت نموده است. فیلم مستند همایون خرم دو هدف اصلی را دنبال می کند:

-       ثبت و ضبط تصویری نخستین دوره اهدای جایزه استاد همایون خرّم

-       تشویق برگزیدگان و تقدیر شدگان مسابقه اهداف دیگر این فیلم را هم می‌توان بدین گونه شرح داد:

-       تبلیغ و شناساندن مسابقه به هنرمندان و هنرجویان این عرصه و ایجاد انگیزه در آنان برای آمادگی و حضور هر چه بهتر در دوره های بعد مسابقه

-       معرفی غیر مستقیم فعالیتهای بنیاد خرم و آشنایی با هنر مهندس همایون خرم

-       الهام بخشی و ایجاد انگیزه در مخاطبان برای اهتمام در هنر موسیقی اصیل ایرانی

هیات داوری عبارت بودند از:

 

آقایان: رضا خرّم (فرزند استاد همایون خرّم)، ناصر ایزدی (رهبر ارکستر مهر، آهنگساز و مدیر بخش موسیقی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش)، بابک شهرکی (آهنگساز، نوازنده ویلن و مدرس موسیقی و از بهترین هنرآموخته ­های استاد همایون خرّم) و بردیا صدرنوری (پیانیست و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش) اسامی برگزیدگان به شرح زیر بود:

 

اسامی برگزیدگان به شرح زیر بود:
 
همچنین این افراد قابل تقدیر شناخته شدند:
 

نام اثر

ساز/ آواز

استان

سن

نام و نام خانوادگی

ردیف

غوغای ستارگان

ویلن

تهران

9

ثمین بنی اسد

1

سرگشته

سنتور

تهران

14

امیرعلی خلیلی تهرانی

2

اشک من هویدا شد

کمانچه

همدان- نهاوند

13

سهراب بحیرایی

3

تو ای پری کجایی

ویلن

بوشهر- بوشهر

16

علیرضا قائدی

4

رفته

پیانو

تهران

14

سپاس صدرنوری

5

همخوان و تنبک

تهران

11

آسمان صدرنوری

همخوان

تهران

11

پریماه صبوریان

طاقتم ده

ویولن

تهران

14

همایون اسلامی

6

همخوان

تهران

8

شهریار اسلامی

شهزاده رویاها

فلوت

تهران

11

پوریا ناظری

7

تنبک

تهران

16

امیریوسفی

آنچه گذشت

سنتور

اصفهان- اصفهان

15

علیرضا محرابی

8

تنبک

اصفهان- اصفهان

15

محمدصادق سجادیه

همخوان

اصفهان- اصفهان

15

مسیح شرکت

نام اثر

ساز/ آواز

استان

سن

نام و نام خانوادگی

ردیف

غوغای ستارگان

گیتار

تهران

17

ماهگل سرشت احمدی

1

غوغای ستارگان

تار

خوزستان-اهواز

16

پیمان اکبری

2

پیک سحری

همخوان

البرز- کرج

17

هیوا سیفی زاده

3

همخوان

البرز- کرج

16

هانا سیفی زاده

تنبک

البرز- کرج

19

علی عابدین

تار

البرز- کرج

19

مسعود آذین

غوغای ستارگان

پیانو و ویلن

تهران

14

امیرمهدی جعفری فشارکی

4

پیانو

تهران

13

پویا رهنما

در میان گلها

همخوانی

تهران

13-11

گروه مهرآسا (آزاده لاله)

پریماه صبوریان - فریماه خرمی - آسمان صدرنوری - ساحل بهزادی - وانیا طباطبایی - آیلا نریمانی - عسل حسینیان - نازآفرین علمی - پرنیا گیوه چیان - دیانا قنبری - رومینا دفتری فر - پگاه گیوه چیان- ثنا نامی- باران رضایی

5

دی ان ان